Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
logotype
image1 image2 image3

Indie Północne

Delhi – Udajpur - Chittorgar - Jaipur – Agra – Gwalior - Orchha – Khajuraho – Varanasi – Delhi 

 

 
 
 

DZIEŃ 1 –WARSZWA -DELHI

Zbiórka na lotnisku Okęcie. Przelot do Delhi z międzylądowaniem w jednym z europejskich lotnisk. W czasie drugiego rejsu podany zostanie ciepły posiłek, napoje zimne i ciepłe. Przylot do Delhi po północy czasu lokalnego. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu.

 

DZIEŃ 2 – DELHI

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Starego Delhi: Czerwony Fort (tylko z zewnątrz) i Wielki Meczet, oba obiekty budowane przez imperatora Szahdzahana. Meczet jest jednym z największych w Indiach, a brama główna fortu jest miejscem gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości kraju. Park Pamięci z miejscem kremacji Gandhiego, świątynia sikhijska.   Budynki Nowego Delhi, Brama Indii, budynki Parlamentu i Pałac prezydencki (2 ostatnie tylko z autobusu). Wieczorem kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3 - DELHI - UDAJPUR

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Udajpuru, najbardziej romantycznego miasta Radżastanu, położonego nad trzema jeziorami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4 - UDAJPUR – CHITTOR (120km)

Pośniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie miasta: pałac- muzeum władców Udajpuru, świątynia hinduska Jagdish, największą i najbardziej okazałą w mieście, która przyciąga wzrok wspaniałymi dekoracjami rzeźbiarskimi. Z pokładu stateczku podziwianie miejskich gathów, czyli schodów prowadzących wprost do jeziora, gdzie od wieków tętni życie miasta. Po zwiedzaniu miasta przejazd na nocleg w pobliżu Chittoru.

 

 

DZIEŃ 5 - CHTTOR – JAIPUR (300km)

Po śniadaniu przejazd do Fortu Chittor –jest to jeden z największych i najwspanialszych fortyfikacji w Indiach. Początki fortu sięgają XII wieku. Wewnątrz potężnych murów obronnych, do dnia dzisiejszego zachowały się pozostałości pałaców, świątyń i wieża zwycięstwa. Po wizycie w forcie przejazd do Jaipuru – stolicy Radżastanu. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu historycznym, który jest jednocześnie pałacem, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6 - JAIPHUR

Po śniadaniu zwiedzanie miasta i okolicy. Na początek dnia wjazd na słoniach do fortu Amber, zwiedzanie fortu i przejazd do centrum różowego miasta. Zobaczymy: Pałac Miejski – siedziba maharadży i muzeum, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, Pałac Wiatrów, oraz  nekropolię maharadżów. W przerwie zwiedzania możliwość odwiedzenia jednego ze sklepów jubilerskich, z których słynie miasto. Wieczorem kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7 - JAIPHUR- FATEPUR SIKRI- AGRA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Agry. Przed dojazdem do miasta wizyta w Fatepur Sikri – XVI-wieczna rezydencja Mogołów, najpotężniejszych władców Indii. Wybudowana przez Akbara Wielkiego. Miasto jest jednym z najciekawszych założeń urbanistycznych Mogołów. W jego skład wchodzą mury obronne, bramy, wydzielone pałace prywatne i miejsca publicznych spotkań. Obok kompleksu pałacowego zobaczymy meczet Dźama Masdźid, do którego prowadzi wspaniała 54-metrowa brama (największa tego typu w Indiach). Obiekt wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w Agrze, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ  8 - AGRA

Po śniadaniu zwiedzanie Agry. Dzień rozpocznie się podziwianiem Taj Mahalu – najwspanialszego pomnika miłości na świecie. Grobowiec, jest jednym z symboli Indii, wybudowany w XVII wieku przez Szahdźahana dla jego ukochanej żony Mumtaz Mahal.  Czerwony Fort – siedziba Wielkich Mogołów: Akbara, Dzahangira i Szahdzahana, położona nad rzeką Jamuną, otoczona 20-metrowym murem obronnym. Po południu zobaczymy Grobowiec Itimad ud-Dauli, nazywany “marmurową szkatułką na klejnoty” - grobowiec Wielkiego Skarbnika wybudowała jego córka Nur Dźahan, żona Dźahangira.  oraz Mauzoleum Akbara w Sikandrze (10 km od Agry), kolacja i nocleg w Agrze.

 

DZIEŃ  9 –AGRA - ORCHHA – KHAJURAHO

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd szybkim pociągiem do Orchhy. Zobaczymy tu dwa wspaniałe pałace, świątynie i mauzoleum maharadżów Orchhy. Po południu przejazd do Khajuraho. Zakwaterowanie. Wieczorem możliwość zobaczenia pokazu tańców Indyjskich. Kolacja, nocleg. 

 

DZIEŃ 10  - KHARUJAHO

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie kompleksów świątyń zachodnich i wschodnich słynących z odważnych scen Kamasutry, która jest zaledwie niewielką częścią informacji o życiu w Indiach sprzed prawie tysiąca lat. Po południu możliwość skorzystania z miejscowego centrum masażu J (płatne dodatkowo na miejscu). Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ  11 –  KHAJURAHO – VARANASI

Po śniadaniu przelot do Varanasi – najświętszego z hinduskich miast. Przejazd do Sarnat – świętego dla buddystów miejsca, gdzie Budda wygłosił pierwsze kazanie. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem przejazd nad Ganges i możliwość zobaczenia wieczornej ceremonii nad rzeką. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 12  -  VARANASI- DELHI

Pobudka przed świtem, poranek nad Gangesem, z pokładów małych stateczków możliwość przyglądania się porannym modlitwą nad świętą rzeką, spacer po gatah. Przejazd do hotelu na śniadanie. Po nim wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do Delhi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 13 - DELHI – KRAKÓW

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Mauzoleum Humajuna, które było pierwowzorem dla Taj Mahalu, następnie Kutab Minar. Czas wolny.  Kolacja pożegnalna. Transfer na lotnisko.

 

DZIEŃ 14 - KRAKÓW

Wylot do Europy. Lądowanie w Warszawie . Zakończenie wyprawy.

 

Planowany termin wyjazdu 20.11.- 03.12.2014r.

 

 
 

Foto

Birma000.jpg
2018  Monitour  Zaprojektowane przez: mediawall