Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
logotype
image1 image2 image3

Birma

Birma – jeden z najbardziej magicznych krajów Azji, wciśnięty pomiędzy dwa mocarstwa, dziś odkrywany na nowo. Złota Pagoda Shwedagon, olśni swoim blaskiem, zachód słońca nad świątyniami Baganu przyprawi o zawrót głowy i pozostanie na długo w pamięci, jezioro Inle wprowadzi w świat sprzed 100 lat, a Mandalay, Mingun i Ava da świadectwo dawnej świetności regionu. Na zakończenie wyprawy odpoczynek na plaży Ngapali. Birma to kraj buddyjski; spokojni i życzliwi ludzie pozostawią po sobie wspomnienia wspaniałej podróży. Zapraszam……

 
 
 

Plan wyprawy do Birmy – 8 -22 luty 2015

 

1 dzień 08.02. Warszawa – Rangunu.

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Rangunu, Qatar z międzylądowaniem w Doha . Lot QR 262 godz. 10:40.Na pokładzie zostanie podany ciepły posiłek oraz napoje ciepłe i zimne. Lądowanie w Doha godz. 18:15. Wylot samolotu do Rangunu QR 918 godz. 21:15.

 

2 dzień 09.02 Rangun - (Ś, K)

Przylot do Rangunu godz. 06:30. Odprawa paszportowa. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w miarę możliwości hotelu (oficjalna doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00). Po śniadaniu zwiedzanie Rangunu. Miasto jeszcze do niedawna pełniło funkcję stolicy kraju. Poza kolonialną zabudową zobaczyć w nim można najważniejsze obiekty religijne państwa. Zwiedzanie miasta: pagoda Botahtaung; rynek Bogyoke, świątynia Chaukhtatgyi (z posągiem leżącego Buddy o długości 72 metrów). Pod koniec dnia zwiedzanie słynnej pagody Shwedagon kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

 

3 dzień 10.02 Rangun - Bagan (Ś, K)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Baganu. Zwiedzanie kompleksu wpisanego na listę UNESCO. Złoty wiek Baganu przypada na okres pomiędzy XI a XII wiekiem. Na powierzchni około 40km2 powstał unikalny w skali światowej kompleks ponad 2000 obiektów. Zobaczymy między innymi: Stupę Shwezigon, świątynie Dhamayangyi, Dhamayazika, Manuha, Ananda. Zachód słońca przy świątyni Shwesandaw. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja w lokalnej restauracji połączona z pokazem i nocleg.

 

4 dzień 11.02 Bagan – Góra Popa – Bagan (Ś,K)

Po śniadaniu przejazd w kierunku Góry Popa – 50 km (2 godz. jazdy). Po dotarciu na miejsce wspinaczka po 777 schodach na wzniesienie nazywane „Dom Duchów”. Trasa będzie doskonałą okazją do obserwacji życia codziennego wiejskich obszarów kraju. Po powrocie do Baganu możliwość organizacji wycieczki rowerowej po okolicy. Kolejny niezapomniany zachód słońca, kolacja i nocleg.

 

5 dzień 12.02 Mandalay. Amarapura, Ava (Ś, K)

Po śniadaniu transfer na lotnisko; przelot do Mandalay. Wycieczka do Amarapura – starożytnej stolicy Birmy. Zwiedzanie świątyni Mahagandaryon, w której można zobaczyć codzienne życie mnichów. Spacer po najdłuższym na świecie tekowym moście – U Bein. Wizyta w tradycyjnej fabryce jedwabiu. Zwiedzanie Avy, przejazd wozami do Klasztoru Maenu Okkyaung, nastepnie zobaczymy wieżę Nan Mynt oraz Klasztor Bargayar – znany z 267 rzeźbionych kolumn. Powrót do Amarapaura i podziwianie zachodu słońca nad mostem U. kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do Mandalay.

 

6 dzień 13.02 Mingun – Mandalay

Po śniadaniu wyprawa do Mingun, zwiedzanie jednej z starożytnych stolic. Godzinny rejs po rzece. Odwiedzimy pagodę Mingun z 90 tonowym dzwonem oraz pagodę Myatheindan. Powrót do Mandalay i zwiedzanie miasta: świątynia Mahamuni Budda, w której znajduje się m.in. jeden z najcenniejszych posągów Buddy w Birmie; pagoda Kuthodaw, klasztor Shwenandaw. Podziwianie zachodu słońca ze szczytu wzgórza Mandalay, skąd roztacza się piękny widok na miasto na na wyżynę Shan. Kolacja i nocleg.

 

7 dzień 14.02. Heho. Pindaya (45 km, 01:30godz.). Inle (97 km, 02:30godz) (Ś, K)

Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot do miasta Heho. Transfer do miejscowości Pindaya. Zwiedzanie jaskini Pindaya, w której znajduje się ponad 8 tys. posągów Buddy. Trasa przejazdu wiedzie terenami zamieszkanymi przez zróżnicowane grupy etniczne. Jest to doskonała okazja do zrobienia unikalnych zdjęć. Przejazd do Inle, gdzie zobaczyć można klasztor Shweyanpye, zbudowany w klasycznym stylu narodowości Shan. Zakwaterowanie w hotelu położonym na jeziorze. Kolacja. Nocleg.

 

8 dzień 15.02. Inn Thein i Inle (Ś, K)

Po śniadaniu wsiadamy do jedynego w tym miejscu środka transportu – wąskich łodzi, z których przez cały dzień obserwować będziemy tętniące życiem wioski położone na wodzie, pływające ogrody. Zajrzymy także do najważniejszej pagody zbudowanej nad jeziorem Inle - Phaungdaw Oo. W planie dnia również spacer do kompleksu pagód i pokaz skaczących kotów w wiosce In Paw Khon. Po długim dniu kolacja i nocleg w hotelu.

 

9 dzień 16.02. Heho – Thandowe (Ś, K)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Thandowe, następnie przejazd do hotelu nad morzem, zakwaterowanie i wypoczynek na plaży Ngapali, która uważana jest za najpiękniejszą plażę w Birmie. Złote piaszczyste plaże zamknięte są kolumnadą z palm, zachęcają do spacerów i wypoczynku. Sama miejscowość daje możliwość podpatrywania codziennego życia birmańskich rybaków a najlepszym środkiem transportu okazuje się rower. Wieczorem kolacja i nocleg.

 

10/11 dzień 17/18.02 Thandowe (Ś, K)

Dni przeznaczone na wypoczynek w resorcie, spacery po plaży, kąpiele morskie i słoneczne. Kolacje i noclegi w hotelu

 

12 dzień 19.02. Thandowe – Rangun (Ś, K)

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Rangunu. Następnie przejazd do Złotej Skały. Zakwaterowanie, spacer po okolicy, kolacja i nocleg.

 

13 dzień 20.02. Złota Skała – Bago - Rangun

Po śniadaniu przejazd w kierunku Bago. Wizyta w Pagodzie Shwemawdaw – jednej z najważniejszych w kraju, spacer po mieście. Kontynuacja przejazdu do Rangunu. Zakwaterowanie w Hotelu, kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji, nocleg.

 

14. dzień 21.02. Rangun – Doha

Transfer na lotnisko w Rangunie odprawa na lot do Dohy. Wylot samolotu godz. 07:30. Przylot do Dohy godz. 11:15. Oczekiwanie na lot do Warszawy lub opcjonalnie zwiedzanie Dohy. (szczegóły zostaną podane w sierpniu).

 

15. dzień 22.02. Doha – Warszawa

Wylot z Dochy godz. 02:30. Przylot do Warszawy godz. 06:35. Zakończenie wyprawy.

Foto

Birma001.jpg
2018  Monitour  Zaprojektowane przez: mediawall