Blog Kartki z podróży 

    Chcecie podróżować nie wychodząc ze swojej strefy komfortu, dowiedzieć się czegoś nowego o interesujących Was miejscach? Może potrzebna Wam inspiracja na kolejną podróż? Dobrze trafiliście, Kartki z Podróży to moje subiektywne notatki z miejsc i o miejscach, które odwiedzałam. Znajdziecie tu relacje z podróży, informacje praktyczne, ciekawostki podróżnicze, opisy miejsc, ludzi, świąt w których warto uczestniczyć. 
    Po lekturze koniecznie napiszcie do do mnie, jak ci się podobał tekst? Czego chcielibyście się dowiedzieć?  

Tirana jest miastem trudnym do zdefiniowania. Można ją polubić ponieważ jest inna, nietypowa, ewentualnie po jednym krótkim pobycie nigdy do niej nie wracać. Zajrzyjmy do miejsc popularnych, które każdy turysta chce zobaczyć. Zobaczmy też miejsca mniej popularne. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Was sympatią do stolicy Albanii.


Holi festival

     Czym jest święto Holi? Kiedy jest obchodzone? Czy warto w tym czasie pojawić się w Indiach?  Gdzie kupić kolorowy proszek i jak przygotować się do tego święta? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.  


Ngapali Birma

    Niepokojące informacje dochodzące z Mjanmy (Birmy) zmotywowały mnie do zamieszczenia tekstu, który powstał kilka lat temu. 

   

   Birma, to jeden z niewielu krajów na świecie, w którym zakochałam się od pierwszego dnia. Żywię nadzieję, że sytuacja w tym wspaniałym kraju, spokojnych i życzliwych ludzi, w najbliższym czasie ulegnie polepszeniu.  


    Są miejsca do których wracamy latami. Krajobrazy, które same przychodzą gdy przymykamy powieki w szare, długie listopadowe wieczory. Są smaki, które nie dają się porównać z domową kuchnią. Są ludzie, których od pierwszego spotkania nie chcemy tracić z oczu i myśli. Taka właśnie jest Chorwacja, destynacja do której wraca się przez lata i zawsze znajdzie się dobry powód by pojechać kolejny raz. Przyjrzyjmy się atutom tego niesamowitego kraju. 


Varabasi/Indie Najwspanialsze widowisko przyrody, gdy kończy się noc, a zaczyna nowy dzień. Na subkontynencie indyjskim jest kilka wyjątkowych miejsc, gdzie ten cud natury zamienia się w chwile, które pozostają w pamięci na długo.

    Waranasi -  Kaśi, Benares, Miasto Światła, cel pielgrzymek milionów hindusów, którzy niezależnie od statutu społecznego, przynajmniej raz w życiu przybywają do tego miejsca. To tu święta rzeka Ganga zawraca w stronę swych źródeł tworząc ogromny meander. Waranasi to kwintesencja Indii. Miejsce, w którym każdy hindus chciałby umrzeć, gdyż śmierć nad Gangą oznacza wyzwolenie się z koła kolejnych narodzin, a tym samym osiągnięcie nirwany.


Copyright (c)2021, All Rights Reserved.